Aktivity členů sboru

Církev netvoří jenom aktivity konané za zdmi církevní budovy, ale hlavně lidé a jejich životy. Zde jsou uvedeny pouze některé aktivity, na nichž se členové sboru podílí, a které se sborem nějakým způsobem souvisí.

 

English Camp Pastviny

Aktuální informace: www.ecpastviny.czwww.facebook.com/ecpastviny/

Kemp určený pro studenty, kteří se chtějí zdokonalit v angličtině a současně zažít hezké chvíle se zajímavými lidmi v příjemném prostředí Pastvinské přehrady. Kemp probíhá vždy v druhé polovině července. Věk účastníků je od 15 let do maturitního ročníku včetně. Výuka probíhá ve skupinách vedených americkými lektory. Dopolední výuka angličtiny je zaměřená na konverzaci, četbu, poslech, psanou angličtinu, slovní zásobu, gramatiku, zpěv a poslech anglických písní. Odpoledne probíhá siesta, konverzace v anglickém jazyce, sportovní a kreativní program. Večer pak hry, kreativní aktivity, „talks“ o životě a životních výzvách (diskuse v malých skupinkách / již česky).

 

Ubytování v Mladkově

Malá útulná modlitebna CB stojí ve vesnici Mladkov (asi 500 obyvatel) v nádherné lesnaté krajině na pomezí Orlických hor a masivu Králického Sněžníku. V zimních měsících si užijete sjezdového i běžeckého lyžování. V okolí je řada lyžařských vleků (Dolní Morava, Čenkovice, České Petrovice) i běžeckých tras (info na https://ski.ttnet.cz/ ). Když udeří mrazy, je v Mladkově vytvořeno veřejné kluziště se vstupem pro veřejnost zdarma.

Od jara do podzimu doporučujeme túry po kopcích a vojenských opevněních, navštívit můžete Suchý vrch, radioaktivní pramen knížete Rostislava, Studenské skály, Králický Sněžník, Stezku do oblak, Zemskou bránu, vojenské muzeum v Králíkách, Horu Matky Boží na Hedeči, Pastvinskou přehradu (koupání, rybaření a šlapadla), muzeum řemesel Letohrad, Tvrz Orlice….

V obci je autobusové i vlakové spojení, obchod se smíšeným zbožím, lékárna, zubař a obvodní lékař. Podrobné informace o ubytování a cenách naleznete na cbmladkov.cz.

 

Ubytování v TZ YMCA Pastviny

Jeden manželský pár z našeho sboru je aktivní v organizaci YMCA Letohrad, která spravuje mimo jiné chatu TZ (turistická základna) na Pastvinách. Veškeré informace o cenách, termínech a kontakt pro rezervaci:

https://www.letohrad.ymca.cz/

Chata je vhodná pro mládežnickou víkendovku atpod., je zde kuchyň, společenská místnost, gril, hřiště, voda + lodičky, les, kola atd. 🙂

 

 

 

Nadace Mezinárodní potřeby

Několik lidí ze sboru je pracovně zapojeno v Nadaci Mezinárodní potřeby. Ta podporuje vzdělání a duchovní péči v programu Dálková adopce PLUS® pro stovky dětí v pěti rozvojových zemích světa. V ČR nadace podporuje lektory, přednášející na českých školách na důležitá etická témata v programu Zdravá mládež.

Nadace přesunula své sídlo do České Třebové v roce 2011. Více se o nadaci můžete dozvědět na internetových stránkách www.mezinarodni-potreby.cz

 

Etika mezi světy – přednášková činnost na školách

Petr Kadlec pracuje jako lektor etických programů primární prevence na základních a středních školách na podorlicku (okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy).

Mám akreditaci sdružení ACET (Aids Care Education Training – Protože prevence má smysl, certifikace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, číslo certifikace: 03/16/1/CE). Finančně jej podporuje mimo jiné Nadace Mezinárodní potřeby. Ta kromě něj podporuje další lektory primární prevence po celé ČR.

Další informace a témata nabízených přednášek na https://etika.mezisvety.net/

 

 

 

 

Naděje v Borku

Několik lidí z našeho sboru je nebo bylo zapojeno v občanském sdružení Naděje. Dům na sídlišti v Borku pro sociálně potřebné občany funguje jako záchranná sociální síť. Cílem je zabránit úplnému sociálnímu vyloučení osob ubytovaných v domě a pomoci jim v integraci do společnosti.

O. s. Naděje v domě i mimo něj poskytuje terénní sociální služby. Jejich obsahem jsou poradenské služby, pomoc při hledání zaměstnání, duchovní a pastorační péče, sociální prevence, komunikace, snižování rasového napětí, pracovní terapie, osvěta a volnočasové aktivity pro děti a mládež. Více https://nadeje.cz/ceska_trebova/ a www.nadeje.cz.