Církev bratrská
v České Třebové

Tykačova 1183 je v rekonstrukci.
Bohoslužby v CASD, Smetanova 1450.


Čtení bible – fotky a reportáž

Do veřejného čtení biblických textů se ve čtvrtek 28. března mezi 9.00 a 17.00 hod. zapojily na Starém náměstí věřící z téměř všech místních církví.

Slavnostního zahájení se zúčastnili senátor Ing. Petr Šilar, místostarostka paní Ing. Jaromíra Žáčková a radní Mgr. Josef Kopecký. Ti společně s místní Českou křesťanskou akademií převzali záštitu nad českotřebovským čtením Bible.

Na čtení byli pozváni radní a zastupitelé města, ředitelé škol a dalších významných organizací. Odpoledne četl z Bible také hejtman Pardubického kraje, JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

Na náměstí se do mikrofonu četly předem vybrané kapitoly Bible. Lidé se střídali, zapojilo se nejméně 55 čtenářů. Na některé se ke konci ani nedostalo. Souběžně se tentýž den konalo hodinové čtení Bible v Domově pro seniory.

Událost organizačně zajistily dvě místní církve: Sbor Církve bratrské a Římskokatolická farnost – děkanství Česká Třebová.

Myšlenka Celonárodního čtení Bible vznikla před 5 lety, kdy vyšly tři nové překlady Bible. Konalo se v desítkách měst a obcí po celé ČR. Smyslem čtení je připomenout si smysl velikonočních svátků a upozornit na Bibli jako naše společné kulturní a duchovní dědictví. Bible neboli Kniha knih je nejčtenější knihou světa. Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem, připomínkou Kristova ukřižování a vzkříšení.

„Mnoho lidí se již pokoušelo Bibli porazit, ale nikomu se to nezdařilo,“ říká jeden z členů organizačního týmu, Petr Horáček.

„Náš ředitel střední školy, upřímně přesvědčený komunista, se před 32 lety rozhodl, že nám v jedné hodině osvětlí, jak jsou Bible a víra již překonané. Při výkladu z Bible tu a tam citoval. Během této hodiny jsem nabyl silného přesvědčení, že na té Bibli musí něco nesmírně důležitého být. Tak začala má cesta hledání víry, mým prvním misionářem se stal paradoxně komunista.“

V Pardubickém kraji se ke čtení přihlásila i další města: Ústí nad Orlicí, Pardubice, Vysoké Mýto, Žamberk a Kunvald. V České Třebové se letos konal 2. ročník čtení, loni ho organizoval místní Sbor Církve bratrské.

organizační tým

Publikováno: 1.4.2013
Uživatelem: Jenda Svoboda
Rubriky:
  • Foto
  • Proběhlo