Církev bratrská
v České Třebové

Tykačova 1183 je v rekonstrukci.
Bohoslužby v CASD, Smetanova 1450.


Modlitby 24/7

Modlitby 24/7Začátek: pátek 18.1.2013 v 20:00
Konec: pondělí 21.1.2013 v 20:00
Kde: Vinohradská 909, hned naproti nádraží (po schodech nahoru a je to druhý dům po pravé straně)

Registrovat si čas:
www.modlitby24-7.cz/ceskatrebova/

Aktuální informace:

V případě jakýchkoliv problémů volejte mobilní číslo: 608 953 066.

V noci: bude svítit venkovní světlo. Kvůli bezpečnosti při střídání bude v kancelářích nadace vždy přespávat někdo z organizátorů. Místnost pro modlitby je od kanceláří oddělená delší chodbou a dveřmi, takže je zároveň zachováno plné soukromí toho, kdo se modlí.

V místnosti bude k dispozici karta, která opravňuje parkovat auto na Vinohradské ulici: nutno umístit za okno auta a nezapomenout vrátit! Pro tento případ bude v místnosti viditelně umístěn klíč od hlavního vchodu.

Přístup do místnosti

Nalevo u vchodu do domu je 1. shora umístěn zvonek s označením Modlitby 24-7. Tento zvonek vede přímo do místnosti, zvoň prosím citlivě a ne dříve, než cca 3 minuty před začátkem Tvého modlitebního času.
Člověk, který se modlí před Tebou, tak dostane signál, že ho jdeš vystřídat, a přijde otevřít.
Ujisti se, že domovní dveře za Tebou nebo předchozím modlitebníkem nezůstaly otevřené (zamykat není nutné, jsou na kouli).

V případě, že po Tobě další modlitebník nepřijde a Ty nemůžeš v místnosti zůstat déle,
a) ve dne mezi 8.–21. hod. volej číslo 608 953 066 (bude uvedeno i na místě),
b) mezi 21.–8. hod. zaklepej na označené vnitřní dveře kanceláře nadace, příp. zazvoň na zvonek Nadace Mezinárodní potřeby (na domovních dveřích). Někdo z organizátorů tam bude přespávat a problém vyřeší.

Pokud Ti nikdo nepřijde otevřít,
a) ve dne mezi 8.–18. hod. můžeš zazvonit na zvonek „Dlabkovi“ (na domovních dveřích) a vyčkej (může to chvíli trvat), až Ti přijdou otevřít a pustí Tě do domu. K místnosti Tě dovedou směrovky na chodbě. MIMO TENTO ČAS NA DLABKOVY NEZVOŇ, MAJÍ MIMINKO!
b) mezi 18.–8. hod. zazvoň na zvonek Nadace Mezinárodní potřeby (na domovních dveřích). Někdo z organizátorů tam bude přítomen (i v noci) a otevře Ti.

O Modlitbách 24/7

Modlitební řetěz proběhne 18. až 21. ledna. Poběží nepřetržitě tři dny a tři noci a bude se odehrávat v oddělené vyhrazené místnosti, ve které se budou modlitebníci střídat po jedné až dvou hodinách.
Místnost bude zařízena tak, aby inspirovala k modlitbě – bude zde Bible, přehrávač s chválami, kytara, nástěnky s modlitebními předměty, na které budeme moci psát vlastní potřeby, vzkazy, myšlenky. K dispozici bude také varná konvice a WC.
Místnost bude otevřená všem křesťanům z České Třebové i z okolí.

Modlitební místnost bude především místem pro setkání s Bohem a pro nerušené modlitby. Mnozí víme, že je pro nás velmi těžké vyhradit si delší čas na modlitby doma, kde máme spoustu podnětů, starostí, práce, hluku. Místnost nám může být velkým přínosem a příležitostí – přijít do ticha, klidu a Boží přítomnosti. Je to také ideální příležitost pro ty z Vás, kteří se neradi modlíte nahlas mezi lidmi – zde můžete být úplně sami.Do místnosti se můžou přihlásit i skupiny lidí, např. rodiny, maminka s dětmi, přátelé a podobně.

Tento modlitební řetěz funguje po celém světě od roku 1999, v ČR od roku 2007 a je inspirován Ochranovskou Jednotou bratrskou, kde řetěz začal okolo roku 1727 a přetrval 100 let. Mnohá svědectví a zkušenosti z modlitebních místností se shodují – přišlo uzdravení vztahů, odpuštění, proměna srdcí, nadšení pro misii a záchranu nevěřících lidí. Hodina na modlitbě se často ukázala být příliš krátká a mnozí se také shodli, že noční hodiny byly nejlepší.

Modlitební řetěz proběhne v sídle Nadace Mezinárodní potřeby, kde je k dispozici nevyužitá místnost. Modlitebníci se budou přihlašovat do řetězu přes tyto webové stránky: www.modlitby24-7.cz/ceskatrebova/

Pro dotazy, připomínky či nápady můžete kontaktovat Elišku Horáčkovou osobně nebo na emailu eliska.horackova@seznam.cz.

Video-pozvánka ze Vsetína z roku 2007 s několika svědectvími z modlitební místnosti:

Publikováno: 9.1.2013
Uživatelem: Jenda Svoboda
Rubriky:
  • Proběhlo