Církev bratrská
v České Třebové

Tykačova 1183 je v rekonstrukci.
Bohoslužby v CASD, Smetanova 1450.


Modlitby 24/7 – druhý běh

Kdy?

Začátek: 22. 3. 2013 (pátek) ve 20.00 hod. Konec: 25. 3. 2013 (pondělí) ve 20.00 hod.

Kde?

Vinohradská 909, Česká Třebová – naproti nádraží, v sídle křesťanské naddenominační nadace – Nadace Mezinárodní potřeby – mapy.cz. Místnost pro modlitby je od kanceláří nadace oddělená delší chodbou a dveřmi, takže je zachováno plné soukromí toho, kdo se modlí.

Kudy tam: Naproti nádraží jsou schody, po kterých vyjdeš a půjdeš dál dopředu tou ulicí – hned druhý dům po pravé straně je číslo 909, je na něm cedule s nápisem Nadace Mezinárodní potřeby a na dveřích bude vyhrazený zvonek zvlášť pro Modlitby 24-7. Je to 1 min. od nádraží.
V případě jakýchkoliv problémů volejte číslo: 608 953 066 (doporučujeme uložit).

Příjezd autem:

Od Ústí nad Orlicí: příjezd ulicí Dr. E. Beneše, projet světelnou křižovatkou a jet dál rovně průtahem městem (Reigrovou ulicí).
Od Svitav: příjezd ulicí Moravská, jet dál po hlavní průtahem městem (Reigrovou ulicí).
Od Litomyšle: na světelné křižovatce se musí odbočit doprava do Riegrovy ul.
V České Třebové:
a) Z ulice Riegrovy na vrcholu stoupání odbočit do Slovanské, pak doprava do Pražského a hned doleva do Vinohradské. Orientačním bodem může být Dislokované pracoviště Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice, které se nachází ve Slovanské ulici blízko křižovatky s Riegrovou ulicí.
b) Druhá možnost příjezdu: Riegrova – Nádražní (směrem k nádraží, na druhou stranu než je Staré náměstí) – hned za Československou obchodní bankou doleva do Pražského – druhou odbočkou doprava do Vinohradské.

Parkování:

Vinohradská je slepá ulice se zákazem stání. Neriskujte pokutu.
V místnosti bude k dispozici karta, která opravňuje parkovat 1 auto na Vinohradské ulici: nutno umístit za okno auta a nezapomenout vrátit! Pro tento případ bude v místnosti viditelně umístěn klíč od hlavního vchodu.
Dvě minuty od domu je také podzemní parkoviště pod dopravním terminálem na Pernerově náměstí s vjezdem z ulice Sadové nebo Nádražní, kromě vozidel na plynový pohon.

Přístup do místnosti

Nalevo u vchodu do domu je 1. shora umístěn zvonek s označením Modlitby 24-7, na který zazvoníš a předchozí modlitebník ti přijde otevřít. Tento zvonek vede přímo do místnosti, zvoň prosím citlivě a ne dříve, než cca 5 minut před začátkem Tvého modlitebního času. Člověk, který se modlí před Tebou, tak dostane signál, že ho jdeš vystřídat, a přijde otevřít. Ujisti se, že domovní dveře za Tebou nebo předchozím modlitebníkem nezůstaly otevřené (zamykat není nutné, jsou na kouli). Na chodbě jsou směrovky k místnosti. V noci bude před domem svítit světlo.

Co tě v místnosti čeká

Místnost bude zařízena tak, aby inspirovala k modlitbě – bude zde Bible, přehrávač s chválami, kytara, nástěnky s modlitebními předměty, na které budeme moci psát vlastní potřeby, vzkazy, myšlenky. V místnosti bude varná konvice, čaj, káva a k dispozici bude WC. Bude tam pokladnička, do které můžeš dobrovolně přispět na náklady na tuto místnost. Tyto a další pokyny budou také vyvěšené v místnosti.

Co jsou modlitby 24-7?

  • – Modlitební řetěz, který se odehrává ve vyhrazené místnosti.
  • – Modlitebníci se předem zapíšou do řetězu na webových stránkách www.modlitby24-7.cz/ceskatrebova a střídají se v místnosti po 1 až 2 hodinách.
  • – Místnost je především pro tebe – jistě víš, jak těžké je vyhradit si čas na modlitbu doma, kde je spousta podnětů, práce, hluku. Odděl si hodinu pro čas s Bohem a přijď do ticha a Boží přítomnosti.
  • – Mnozí se shodují, že hodina se nakonec ukázala jako příliš krátký čas a nejlepší hodiny jsou údajně ty noční.
  • – Místnost je otevřená pro všechny křesťany z tohoto města a okolí bez ohledu na církevní příslušnost.
  • – Do místnosti může přijít i skupina lidí nebo celá rodina.

Řešení problémů

V místnosti tentokrát nebudou přespávat organizátoři (jako minule). V případě jakéhokoli problému (např. potřebuješ nečekaně odejít dřív, než přijde další modlitebník, další modlitebník nepřichází, nemůžeš se dozvonit na předchozího modlitebníka atd.) volej 608 953 066. V pondělí mezi 7.–16. hod. stačí, když se domluvíš s pracovníky nadace.
Pokud před Tebou nebo po Tobě zůstalo volné políčko, budeme Tě v předstihu kontaktovat s instrukcemi.

Registrace

Na www.modlitby24-7.cz/ceskatrebova nebo na dole uvedených kontaktech. Při registraci si můžeš vybrat, jestli se chceš modlit sám (sama), nebo jestli Ti nevadí, když se k Tobě přidá někdo další, i dosud neznámý. Pokud nemůžeš přijít nebo potřebuješ změnit svou registraci, piš nebo volej na dole uvedené kontakty.

Kontakt, informace

Eliška Horáčková
608 953 066
eliska.horackova@seznam.cz

Publikováno: 2.3.2013
Uživatelem: Jenda Svoboda
Rubriky:
  • Proběhlo