Církev bratrská
v České Třebové

Tykačova 1183 je v rekonstrukci.
Bohoslužby v CASD, Smetanova 1450.


Jak vypadá bohoslužba?

Bohoslužba … příležitost k tomu, abychom se na konci týdne zastavili a prožili čas spolu s Bohem a spolu navzájem. Náplní bohoslužby je společné přemýšlení nad biblickými texty (kázání), které jsou i v dnešní době aktuální. Společně se také modlíme a zpíváme (kdo chce :-)), jak klasické křesťanské písně, tak současné chvály za doprovodu hudební skupiny. Většinou je také prostor pro sdílení zkušeností víry a věcí prožitých ve vztahu s Bohem. Bohoslužba trvá zpravidla něco přes hodinu, a pak je čas k neformálním rozhovorům u kávy.

Pro děti je na začátku bohoslužby „slovíčko“ – krátká ilustrace či příběh. Potom děti ve věku zhruba od 3 let mohou odejít do místností v patře, kde mají svůj program („besídku“) s hrami a písničkami. Besídka pro děti je rozdělená do 2 skupin podle věku.

Kromě České Třebové bohoslužby také probíhají některé neděle na kazatelských stanicích. Časy a místa se dozvíte v kalendáři, nebo přímo na webové stránce stanice sboru (přepnout lze v záhlaví či zápatí stránky).

Bohoslužby jsou otevřené komukoli, svobodně a nezávazně. Budeme rádi, když tento podnětný čas strávíte s námi!

Otevřená bohoslužba

Každou druhou neděli v měsíci se na otevřených bohoslužbách zamýšlíme nad tématy, která ovlivňují naše životy. Nabízíme nejenom odpovědi, ale především povzbuzení. Není nám lhostejná propast mezi křesťanstvím a naši společností. Věříme, že duchovní pohled může být obohacující a přinášet odpovědi do složitých situací. Otevřenými bohoslužbami se snažíme tyto potřeby naplnit a srozumitelnou formou přibližujeme křesťanství naší společnosti. Více informací na otevrenabohosluzba.cz.